نوشته زیر برگرفته شده از مطالب صفحه 379 اصل کتاب معجم الکلام درباره مولایم حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد حسینی میلانی است همچنین شما می توانید این مطلب را در کتاب مجازی معجم الکلام واقع شده در سایت Almilani.ir به زبان عربی مشاهده کنید.

دانلود مستقیم فایل pdf معجم الکلام

محمدالمیلانی
ألتعریف:مؤلّف هذا الکتاب و عشرات الکتب العلمیة الاخری ولد لیلة القدر سنة ۶۴هجریة فی دار الامام المیلانی بکربلاء ثمّ نشأو ترعرع فی النجف الاشرف و درس القرآن فی الخامسة من عمره و بعد الدراسات الجدیدة دخل الحوزة العلمیة الکبری و بعد انهاء دراسات السطوح تلمّذ فی الفقه و الاصول من سنة۸۵ هجریة حتی سنة ۱۳۹۵ علی الامام الخوئی فتخرّج من الحوزة بعد أن حصل علی شهادات الاجتهاد من عددِ من المراجع العظام فکان أحد أئمّة الجماعة فی النجف الاشرف و أحد المدرّسین فی الحوزة العلمیة الی أن هاجر من النجف الی خراسان فاستقرّ یواصل الامامة و التدریس و التألیف و التصدّی للامور الحسبیة والدفاع عن المذهب الحقّ و مکافحة الظالمین والجائرین والمستعمرین والمنحرفین عن ولایة أمیرالمؤمنین(ع) ،فی خطاباته فی المناسبات کأیام رمضان والمحرّم وصفر فی مجالسه 

ترجمه به فارسی :

مؤلف این کتاب و دهها کتاب علمی دیگر در شب قدر سال 1364 هجری قمری در منزل امام میلانی در کربلا متولد شد . در نجف اشرف به سنین جوانی رسید ، در پنج سالگی قرآن خواندن را یاد گرفت و بعد از اتمام دروس جدید وارد حوزه علمیه شد . بعد از تحصیل دروس سطح ، تحصیل فقه و اصول را از سال 1385 هجری قمری تا 1395 هجری قمری در محضر آیت الله خوئی شروع کرد . از عده ای از مراجع عظام اجازه اجتهاد دریافت کرده و یکی از ائمه جماعت و یکی از مدرسین حوزه علمیه نجف اشرف گردید . پس از مدتی از نجف اشرف به خراسان هجرت کرد . در آنجا به  امامت جماعت و تدریس و تالیف و تصدی امور حسبیه اشتغال داشت و ر خطابه هائی که در ایام مناسبتی مثل ماه رمضان و محرم و صفر ایراد می کرد به دفاع از مذهب حق و مقابله با ظالمین و جائرین و منحرفین از ولایت امیرالمؤمنین(ع) اهتمام داشت.

درباره حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد حسینی میلانی در کتاب معجم الکلام

هجری ,قمری ,اشرف ,کتاب ,الحوزة ,العلمیة ,هجری قمری ,حوزه علمیه ,الحوزة العلمیة ,النجف الاشرف ,محمد حسینی
مشخصات
آخرین جستجو ها